TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK ÜRETİM VE LİSANS TESCİL BELGESİNE SAHİP KOOPERATİFİ OLDUK!

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK ÜRETİM VE LİSANS TESCİL BELGESİNE SAHİP KOOPERATİFİ OLDUK!

SÖZLERİMİZİ TEK TEK YERİNE GETİRİYORUZ…

Değerli Üreticiler,

Ankara merkezli Kırmızı Solucan Gübresi Kooperatifi olarak bir ilke daha imza atmanın gururunu daha yaşıyoruz.

17 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla Kooperatif olarak Lisans Tescil belgemizi almış bulunuyoruz.

Bu kapsamda Ankara Ortak Üretim Tesisimizde yıllık,
312 Ton Katı
480 Ton Sıvı Solucan Gübresi üretim ve satışını yasal olarak yapma hakkına sahip olduk.

Dolayısıyla, artık tüm ortaklarımız Kooperatifimizin ürünlerini hiçbir yasal merciden çekinmeden uygun fiyattan alıp satma şansına sahip oldular.
Bu sayede, Kooperatifimizin her bir ortağı bayi niteliği taşıyacak olup, satış süreçleri ve fiyatlamalarla ilgili daha sonra ayrı bir duyuru yapılacaktır.

Özellikle küçük üreticilerimiz için yeni bir sayfa açan bu güzel gelişme ile birlikte, Kooperatif olarak verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.

Hayal tacirlerinin çok fazla olduğu bir sektörde, somut başarılar elde ederek sektöre liderlik etme hedefi olan ve bu şekilde nitelikli üreticileri altında toplamaya çalışan Kooperatifimiz, sektörümüze ve Kooperatifimize zarar vermeye çalışanlara en güzel cevabı aldığı bu kıymetli belge ile vermiştir.

Şimdi bu somut adımları gören küçük üreticilerimizi, sahip olduğumuz yasal korumadan istifade edebilmeleri için bir duyuru yapmak istiyoruz:

Kurulum aşamasında olan ve Sakarya’da 10.000 m2 üzerindeki 4500 m2 lik kapalı alanda hayata geçirilecek Marmara Ortak Üretim Tesisimiz için son talepleri topluyoruz. İlgililerin en geç 19 Mayıs 2019 Pazar günü akşam 18.00’a kadar Kooperatifimizin kurumsal hattından bizlere dönüş yapmalarını bekliyoruz.

Bu, henüz tesislerimizde yer almayan ve Kooperatifimizin imkanlarından daha fazla istifade etmek isteyen ortaklarımız için önemli bir çağrıdır.

Bu gelişmelerin ve çalışmaların sektörümüz için hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Hakan ÖNEL

BAŞKAN